decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Dlaczego nasze dzieci powinny układać puzzle?


Siłownia domowa dla mózgu, czyli puzzle.

Nie da się ukryć, że układanie puzzli jest świetną zabawą i to nie tylko dla dzieci, ale tak naprawdę dla całej rodziny. Producenci zabawek oferują dzieciom puzzle nawet dla takich, które mają roczek. Górnej granicy nie ma w ogóle. A co takiego w puzzlach jest takiego magicznego, aby je układać i jeszcze do tego zachęcić dzieci. Puzzle w sposób doskonały trenują nasz mózg. Pobudzają naprawdę skutecznie nasze neurony do działania. Naukowcy dowiedli, że układanie puzzli równocześnie stymuluje obie z półkul naszego mózgu. Tak się dzieje, ponieważ od nas wymaga logicznego myślenia oraz analitycznych działań. Do tego uczy wyobraźni oraz kreatywności. Układanie puzzli wpływa także na naszą roboczą pamięć. W takcie zabawy mózg dzieci cały czas sięga do roboczej pamięci. Poszukuje informacji w kolorach oraz także w kształtach. Do tego wszystkiego dochodzi rozwój manualnych zdolności naszego dziecka. Puzzle uczą cierpliwości , trenują tak zwaną małą motorykę, uczą koncentracji oraz także uczą spostrzegawczości. Dzięki temu, że istnieje na rynku wiele puzzli możemy dziecku zapewnić rozrywkę rozwijającą jak i także niezmiernie ciekawą.

Źródło wiedzy o otaczającym świecie.

Oprócz tego puzzle są także idealnym źródłem wiedzy o otaczającym nas świecie. Pomagają nam w nauce kształtów, kolorów, uczą nazw zwierząt, rzeczy, a nawet cyfr oraz literek. Małe dzieci poznają otaczający świat przez zmysł wzroku. To jest właśnie źródłem wiedzy. Zatem wzrok dziecka jest najważniejszym z narzędzi wczesnej nauki. Dzięki puzzlom kolorowym nasze dzieci mają możliwość poznania świata oraz także pobudzają ich duże zainteresowanie. Jest to także świetna podstawa do kolejnych etapów nauki.

Tylko i wyłącznie puzzle drewniane.

Nie da się ukryć, że drewniane puzzle mogą być układane przez nasze dzieci od lat najmłodszych. Są one przede wszystkim ekologiczne, bezpieczne oraz także bardzo wytrzymałe. Większość z puzzli jest tak zaprojektowana, że rośnie razem z naszym dzieckiem. Na samym początku roczne czy też dwuletnie dziecko oglądać będzie rysunki kolorowe, a rodzice uczą ich nazw i opowiadają o nich. Razem z nowymi umiejętnościami dziecko podejmujemy próbę układania elementów względem siebie. Zaczyna także czerpać wiedzę, która w zabawce jest ukryta. Przykładem naprawdę dobrym puzzli drewnianych dla malutkich dzieci są puzzle z cyferkami. Są to układanki trójelementowe. Na nich są obrazki kolorowe oraz także wybrana cyferka. Na początku zabawa to rozrzucanie elementów, ale z biegiem czasu dziecko naprawdę zaczyna układać drewniane puzzle, a my jako rodzice jesteśmy bardzo, ale to bardzo dumni.

Tags: drewniane puzzle, puzzle, sklep

loading
×